Bugun...
İstanbul 26 °C
reklam
25-03-2014 17:25:00 Kategori: İLAÇ-ECZACILIK

MEDULA SİSTEMİ RESMİ TATİLLERDE PROVİZYON VERMEYECEK !

MEDULA SİSTEMİ RESMİ TATİLLERDE PROVİZYON VERMEYECEK !
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

" Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Medula – hastane sistemini kullanmakta olan tüm özel sağlık hizmet sunucularının dikkatine duyuru yayımlandı. "

 Medula – hastane sistemini kullanmakta olan tüm özel sağlık hizmet sunucularının dikkatine

Bilindiği üzere, Kurumumuzla sözleşmeli veya protokollü tüm sağlık hizmet sunucularının Kurumumuz kapsamındaki kişiler ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilere verecekleri sağlık hizmetlerinin (özel birkaç durum hariç olmak üzere) MEDULA-hastane sistemi üzerinden fatura edilme zorunluluğu bulunmaktadır.

MEDULA-hastane sistemi üzerinden 05/05/2011 tarihinden itibaren resmi tatil günlerinde tüm branşlardan provizyon verilmeye başlanmıştır.

Ancak, Kurumumuza yapılan başvurular sonrasında, resmi tatil günlerinde (23 Nisan, 19 Mayıs, Kurban Bayramı ve Pazar günleri gibi) tüm branşlardan provizyon verilmesi uygulamasının kaldırılması talebi Kurumumuz tarafından uygun bulunmuştur.

Bu sebeple, MEDULA-hastane sistemi üzerinden özel sağlık hizmet sunucuları için 01/04/2014 tarihi itibari ile resmi tatil günlerinde, 4400 branş kodlu acil branş, hemodiyaliz ve onkolojik tedavi dışında provizyon (ilk takip numarası) verilmeyecektir.

Tüm özel sağlık hizmet sunucularına önemle duyurulur.


Bu haber 545 defa okunmuştur.
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER İLAÇ-ECZACILIK HABERLERİ
UA-36059617-1